Strona główna‎ > ‎Ogłoszenia‎ > ‎

Pierwsze spotkanie Wrocław EUG

opublikowane: 7 mar 2010, 14:34 przez Koło Studentów Informatyki   [ zaktualizowane 7 mar 2010, 14:36 ]
Przy współpracy z ξ powstał Wrocławski EUG i z tej okazji chcielibyśmy zaprosić na pierwsze spotkanie które odbędzie się 11 marca o godzinie 18.15 w sali 119.

Na spotkaniu zostaną przedstawione dwa wykłady (po 45min) naszych gości z Erlang Solutions: Michała Slaskiego i Michała Ptaszka. Po spotkaniu planowany jest Erlounge - najprawdopodobniej w Przekręcie ;)

Abstrakty:
"Wprowadzenie do Erlanga" - Michal Slaski
Erlang jest funkcjonalnym jezykiem programowania, ktory bardzo dobrze nadaje sie m.in. do tworzenia aplikacji wykorzystujących możliwości nowoczesnych procesorów wielordzeniowych. Ponadto Erlang coraz częściej wykorzystywany jest do budowania systemów rozproszonych,
które skalują się na popularnych w ostatnim czasie chmurach obliczeniowych. W trakcie wykładu opowiemy o cechach szczególnych Erlanga i przykładach użycia w serwisach takich jak GitHub czy Facebook.

"NKtalk case study" - Michał Ptaszek
W połowie stycznia 2010 Nasza Klasa uruchomiła swój komunikator internetowy o nazwie NKtalk. W trakcie wykładu opowiemy o niektórych wyzwaniach, jakie staly przed zespołem programistów tworzących nową usługę. Wyjaśnimy dlaczego Erlang jest jedną z technologii wybranych do realizacji projektu. Opowiemy o sposobie komunikacji wewnątrz NKtalk, o XMPP oraz o kwestiach związanych z wykorzystaniem XMPP w aplikacjach webowych.

Istnieje możliwość rejestracji na spotkanie (fajnie gdyby osoby chętne to zrobiły - dla celów statystycznych)

Zapraszamy również na grupę dyskusyjną Wrocław EUG.
Comments